Domowe sposoby na kaszel u dziecka

Domowe sposoby na kaszel u dzieci

Domowe sposoby na kaszel u dziecka

Sezon jesienno-zimowy to zwiększona ilość infekcji układu oddechowego, w szczególności wśród małych dzieci. Wpływ na to ma niewykształtowany w pełni układ odpornościowy oraz zwiększone narażenie na wirusy i drobnoustroje, z którymi maluchy stykają chociażby w żłobkach i przedszkolach. Pierwszym objawem przeziębienia jest kaszel. Jak skutecznie go wyleczyć, aby nie doprowadzić do rozwinięcia się infekcji? Sprawdź domowe sposoby na walkę z kaszlem.

Jak leczyć kaszel u dzieci?

Kaszel u małych dzieci zwykle jest jednym z pierwszych objawów przeziębienia i powodem do zmartwień rodziców. Poszukując domowe sposoby na kaszel u dziecka należy zwrócić uwagę na rodzaj kaszlu. Duszący, suchy kaszel może utrudniać oddychanie i nasilać się szczególnie w nocy. Wówczas warto skupić się na odpowiednim nawilżeniu otoczenia i nie przegrzewać dziecka. Kaszel mokry, podczas którego odkrztuszana jest wydzielina, nazywamy jest często "dobrym kaszlem", ze względu na oczyszczanie dróg oddechowych. Aby go wspomóc należy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu i inhalacjach.

kaszel dzieci sposoby

Domowe sposoby na kaszel u dzieci

Zanim sięgniesz po specyfiki na kaszel z apteki spróbuj zastosować domowe sposoby na kaszel u dziecka. Podczas walki z kaszlem dobrze sprawdzą się naturalne zioła i rośliny. Pamiętaj o regularnym nawilżeniu pomieszczenia oraz nawodnieniu organizmu. Do picia warto podawać dzieciom ciepłą (lecz nie gorącą) herbatę z dodatkiem cytryny, imbiru i soku malinowego.

Bardzo popularnym środkiem na kaszel jest syrop z cebuli. Do jego przyrządzenia potrzebna jest jedynie pokrojona cebula zasypana cukrem lub z dodatkiem miodu. Po upuszczeniu soku z cebuli mikstura nadaje się do spożycia.

Na uporczywy kaszel, zarówno suchy jak i mokry, znakomicie sprawdzą naturalne inhalacje. Do miski z ciepłą wodą należy wsypać po łyżce takich ziół jak tymianek, majeranek czy rozmaryn. Mieszankę warto wspomóc olejkami eterycznymi, np. eukaliptusowym lub lawendowym. Tak przygotowany napar wdychamy przez kilkanaście minut (można to robić nakrywając głowę ręcznikiem). Pamiętaj aby chronić i zamknąć oczy podczas zabiegu, by nie doszło do podrażnienia spojówek.

Jak widać istnieje wiele domowych sposób na kaszel u dziecka.Często pomagają one w walce z pierwszymi oznakami infekcji i przeziębienia, dzięki czemu szybko pozbędziesz się uporczywych dolegliwości, a Twój maluch wróci do pełni zdrowia.

Komentuj