Dlaczego karta podarunkowa do sklepów odzieżowych to świetny pomysł na prezent?

Prezent dla miłośnika mody - karta podarunkowa do sklepów odzieżowych

karta podarunkowa do sklepów odzieżowych

Dawanie prezentów jest tak samo przyjemne, jak ich otrzymywanie. Problem pojawia się w momencie, w którym uświadamiamy sobie, że nie mamy pomysłu na to, co podarować bliskiej osobie. Ratunkiem z opresji są karty podarunkowe do sklepów odzieżowych i nie tylko. Czym są i dlaczego warto postawić na taką formę prezentu?

Karta podarunkowa to rodzaj karty przedpłaconej, która została zasilona określoną kwotą do wykorzystania. Służy ona wyłącznie do rozliczania płatności, dlatego też nie można wymienić jej na ekwiwalent gotówkowy. Najczęściej spotykane są w drogeriach, elektromarketach i sieciach odzieżowych, a ostatnimi czasy nawet w dyskontach spożywczych. Rozwiązania te stosują również niektóre centra handlowe, które oferują karty możliwe do wykorzystania we wszystkich swoich sklepach i lokalach.

Zazwyczaj karty prezentowe są ograniczone terminem ważności, np. 12 miesięcy od daty zakupu. Czasami stosowane są dłuższe okresy – 2, 5 czy 10 lat, jednak bezterminowe karty są raczej niespotykane. W niektórych sklepach w formie kart podarunkowych są realizowane zwroty, co zachęca klientów do ponownych zakupów.

Obecnie karty podarunkowe można zakupić nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale i przez internet. Elektroniczne karty mają przypisany unikalny ciąg znaków i cyfr lub kod kreskowy. W większości przypadków, bez względu na to, gdzie dokonamy zakupu karty, możemy wykorzystać ją zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i w sieci, jednak szczegółowe zasady określa wydawca karty.

Karta podarunkowa jako zawsze trafiony prezent

Zbliżające się urodziny, święta czy ważna rocznica to okazje do podarowania czegoś bliskiej nam osobie, jednak nie zawsze mamy pomysł na prezent. Wówczas najlepszym rozwiązaniem może być właśnie karta prezentowa. Wbrew pozorom wcale nie jest to pójście na łatwiznę, ponieważ wymaga to od nas znajomości ulubionej marki obdarowywanego. Dzięki karcie prezentowej unikniemy ryzyka zakupu nieprzydatnego podarunku, ponieważ osoba, której ją wręczymy, sama podejmie decyzję, co kupi za dostępne środki.

Co więcej, karta prezentowa to prezent na każdą kieszeń. Sklepy oferują karty o różnej wartości lub pozwalają na zasilenie ich dowolnie wybraną kwotą. Możemy zatem dostosować jej wielkość do okazji i innych składników podarunku. Warto wspomnieć, że karty prezentowe, jak sama nazwa wskazuje, są projektowane z myślą o wręczaniu ich jako prezent, dlatego wydawcy dbają o ich design. Stylową i elegancką e-kartę podarunkową oferuje sklep odzieżowy Denley. Pozwala ona na zakupy najmodniejszej odzieży damskiej i męskiej w sklepie internetowym i jest dostępna w wariantach 100, 200 lub 300 złotych. W towarzystwie ulubionych słodyczy lub wina to zawsze trafiony pomysł na prezent.

Zalety kart podarunkowych

Uniknięcie sprezentowania komuś nieudanego upominku to nie jedyna zaleta kart podarunkowych. Wręczający doceniają również oszczędność czasu, jaką daje to rozwiązanie – nie musimy spędzać godzin w centrum handlowym na poszukiwaniu idealnego prezentu. Często nie musimy nawet się ruszać z domu, ponieważ kartę można nabyć przez internet. Natomiast, jeżeli zdecydujemy się na zakup w sklepie stacjonarnym, możemy liczyć na elegancką kopertę, a czasami także pewną personalizację podarunku – wybór wzoru karty czy elegancki kartonik z miejscem na życzenia oraz imię i nazwisko obdarowywanego.

Niewątpliwą zaletą kart podarunkowych jest także wygodna forma. W przeciwieństwie do tradycyjnego bonu lub vouchera jest dopasowana do rozmiarów portfela i można mieć ją zawsze przy sobie. Dlatego też trudniej ją zgubić lub o niej zapomnieć. Papierowe bony towarowe są bardzo podatne na uszkodzenia, natomiast plastikowa karta prezentowa charakteryzuje się dużo większą wytrzymałością.

Komentuj